Blog

VİNÇ SİSTEMİ İÇİN

Yüzer Vinç Modernizasyonunda özellikle kullanılan motorları değiştirmeden varsa arızalı motorların bakımları yapılarak son sistem teknoloji ile devreye alınmasını sağmaktır.

Yüzer Vinç

Yüzer vinç, köprü yapımında en çok tercih edilen vinç çeşitlerinden biri olarak dikkat çeker.

Yüzen vinçler ağırlıklı olarak köprü inşası ve liman yapımında kullanılır. Söz gelimi 3. Köprü Projesi’ndeki çelik tabliyelerin yerleştirilmesi çalışmasında 1.800 tonluk bir yüzer vinç kullanılmıştır. Modern yüzer vinçlerde vinç bomunun mafsalı ana dubanın merkezinde bulunur, yardımcı dubaların ana dubaya yanlardan bağlanmasıyla beraber bu vinçlerin yük taşıma kapasitesi artar.

Bazı yüzer vinçler 10.000 tonu aşan kaldırma kapasitesine sahip özel vinç kategorisinde yer alıp, tüm köprü bölümlerini taşımak için kullanılmaktadır. Ana hatlarıyla yüzer vinçler köprü inşaatları, batık çıkarma, tüp ve boru daldırma, ağır yüklerin yüklenmesi veya boşaltılması, liman inşaatları, ağır gemi konstrüksiyonlarının sökümü ve montajı gibi işlerde kullanılır.

Yüzer Vinç Modernizasyonu

Tamda bu aşamada Ercan Otomasyon devreye girmekle beraber Yüzer Vinç Modernizasyonu  için gerekli olan bütün donanıma sahiptir.Gerek Motor bakımlarında gerekse Otomasyon kısmında ihtiyaç doğrultusunda müşterilerine %100 çözüm üretmektedir.

Yüzer Vinç Modernizasyonu yaptığımız uygulamamız

 

 

Open chat
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?